امروزه در بازار چسب های پهن مختلف و زیادی وجود دارد، با قیمت و کیفیت های مختلف  که هر فرد متناسب با هر کاری چسب پهن تهیه میکند، که در ادامه در مورد تک تک چسب های پهن موجود در بازار از برندهای معروف توضیحی به شما عزیزان میدهیم و اما راهنمایی که در رابطه با خرید چسب پهن به شما عزیزان میتوانم بدهم این است، به طورکلی جنس چسب های پهن از پلاستیک میباشد،که شما متتناسب با شغل و بسته بندی کالا چسب پهن مورد نیازتان را انتخاب میکنید،به طور مثال میتوان به چسب پهن های شیشه ای، کاغذی، پلاستیکی، فویلی و فلزی اشاره کرد، برخی از این چسب ها به گونه ای طراحی شده اند که برای چسبندگی نیازی به گرما و اسپری مخصوص ندارند و کار هر فردی را برای استفاده راحت کرده است، و اما این نوع چسب اسم های مختلفی هم دارد

مانند: چسب پهن کریستال،چسب پهن5سانتی،پهن نواری،چسبب پهن شیشه ای و…

اما باید به این نکته دقت داشته باشید که برای انتخاب چسب پهن باید به میکرون و یارد آن توجه داشته باشید و دقت کنید.

میکرون یعنی چسبندگی هرچه میکرون یک چسب بیشترباشد چسبندگی و کیفیت ان بهتر است، و چسبندگی بالا باعث میشود وزن سنگین تری ازکارتن هارا تحمل کند.

و اما یارد چسب یعنی اندازه و قطر آن که هرچه کمتر باشد،چسب قطر کمتری دارد.

کاربردهای خرید چسب پهن

در بازار امروزه چسب های پهن بیشترین فروش و بهترین قیمت را دارند، که به دلیل مقاومت و چسبندگی بالایی که دارند برای اثاث کشی و بسته بندی کالاها مورد استفاده قرار  میگیرد.

و اما یکی ازنکات مهم چسب های پهن کیفیت و دوام بالای آن است که باید به آن دقت کرد،

شرکت های زیادی در این عرصه مشغول به فعالیت هستند، که باعث شده فروش این نوع چسب بسیار رقابتی  باشد و هر شرکتی بتواند امتیازات بالایی کسب کند.

و اما چسب پهن فقط برای بسته بندی مورد استفاده قرار نمیگیرد، در مدارس هم برای درست کردن کاردستی یا در منازل هم کاربرد بسیاری دارد.

انواع چسب پهن

اول از همه نکته ای که بسیار مهم است ما چند نوع چسب پهن به صورت کلی داریم چسب های پهنی که به حالت فشاری باید استفاده شود در هنگام استفاده که به این نوع چسب چسب پهن فشاری میگویند.

اما برخی از این چسب ها برای استفاده نیاز به آب دارند که به این چسب ها چسب فعال شونده توسط آب میگویند.

و برخی از چسب ها برای استفاده حساس به حرارت و گرما هستند و خاصیت چسبندگی به کمک گرما پیدا میکند، به این نوع چسب ها چسب های دیوار خشک گفته میشود که طرفداران بسیار زیاد و فروش بسیار بالایی دارد.

و اما بهتر است شما برای خرید چسب اطلاعات بالایی از انواع چسب ها داشته باشید که تعدادی از آن ها را برای شما عزیزان مثال میزنیم:

انواع چسب های پهن عبارت است از: چسب های کریستال، چسب های پهن شفاف، چسب های پهن شیشه ای، نوار چسب تحریر، چسب های پهن دوطرفه، چسب های پهن آلومینیومی و….است.

چسب کریستال :

چسب های کریستال با قدرت چسبندگی بالا برای بسته بندی کارتن ها با وزن متوسط 10 تا 15 کیلو مناسب میباشد.

چسب پهن شفاف:

چسب های پهن شفاف از نظرکیفیت و چسبندگی با چسب پهن کریستال تفاوت ندارد و کیفیت بالایی دارند این نوع چسب برای بسته بندی کارتن اثاث کشی و چاپ  لوگوی دلخواه مورد استفاده قرارمیگیرد.

چسب پهن شیشه ای:

کاربردهای فراوانی دارد در صنعت لوازم تحریر و نوشت افزار استفاده میشود، که چسب شیشه ای هم انواع مختلفی دارد مانند:(معمولی و پهن) که برای چسباندن کاغذ، پوشاندن سطح کتاب و وسایل، پوشاندن قطعات و.. استفاده می شود.

چسب های پهن دوطرفه

چسب دوطرفه به نوار چسبی گفته میشود که در مقابل فشار حساس هستند و توسط ماده چسبنده دو طرف آن پوشش داده شده است،

که درصنعت کیف و کفش، ساخت قطعات الکتریکی، صنایع بهداشتی، تولیدلباس و… کاربرد دارد.

چسب های پهن آلومینیوم:

نوار چسب آلومینیوم باچسبندگی و کیفیت بسیار بالا برای مکان هایی باید استفاده شود که بسیار داغ  باشد به طور مثال در مواردی که نیاز است یک لوله یا اتصال در صرفه جویی از مصرف انرژی و جلوگیری از هدر رفتن انرژی بهترین گزینه نوار چسب فویلی است.

نوار چسب تحریر:

نوار چسب تحریر هم یکی از انواع چسب ها است درصنعت لوازم تحریر مورد استفاده قرار میگیرد که پهن نمیباشد.

و مواردی که  شما عزیزان درهنگام خرید چسب پهن باید به آن دقت داشته باشید،

کیفیت، قطر، پهنا، عرض و چسبندگی آن است که به میکرون و یارد چسب پهن بستگی دارد.

چسب های پهن در امور روزانه نقش بسیار مهمی دارند و امروزه در تمامی منازل و کیفیت بالای آن در کارگاه و اداره ها مورد استفاده قرار میگیرد.

مراقبت از چسب پهن

چسب های پهن دارای کشش و استحکام بسیار بالایی هستند که به مراقبت خاصی هم نیازی ندارند و این هم جزء مزایای چسب پهن میباشد،

اما توصیه  ما به شما برای نگهداری بهتر از چسب پهن این است ه دردمای مناسسب قراربدهید و تاجای امکان از نور مستقیم خورشید دور باشد.

و اما فروشگاه تهران چسب با مشورت دادن به شما کمک میکند چسب پهن ارزان  و اما با کیفیت متناسب با استفاده خودتان خودتان فراهم کنید.

ونه تنها چسب پهن، بلکه هر چسبی که برای بسته بندی و یا کارهای دیگه نیاز داشته باشید به شما عرضه میکند.

شما برای راحتی بیشتر برای استفاده از چسب پهن  میتوانید ازچسب کش هم استفاده کنید.